лабораторія новини контакт
лабораторія Інтернет економіки
лабораторія Інтернет економіки
київський університет
Комп'ютерна лабораторія

Лабораторія дивіться панораму укомплектована робочими станціями (4 комплекта) на базі процесора Intel Pentium 4-1.4 GHz. Головною відмінністю даної лабораторії є повна укоплектація машинами на базі Intel Pentium 4, спеціально розробленого для мультимедійних та Інтернет застовувань. Користувачі лабораторії отримають можливість використовувати та розробляти програмне забезпечення з використанням нових можливостей процесорів Intel Pentium 4.

Обчислювальний кластер

Обчислювальний кластер складається з чотирьох машин, побудованих на базі сучасних комплектуючих, що випускається фірмою Intel. Процесори Intel Pentium III працюють на частоті 933 MHz при частоті системної шини 133 MHz. Двохпроцесорні серверні системні плати STL2 з частотою системної шини 133 MHz.

Мережеве обладнання фірми Intel за технологією Gigabit ethernet з швидкістю передачі інформації 125 Mb/s. Загальний об'єм дискового простору порядку 130 G. Загальний об'єм оперативної пам'яті 2G. Обчислювальна потужність кластеру порядку 4 мільярдів операцій в секунду.

Київський національний університет - перший вищий навчальний заклад України, що має кластер такої потужності. Що до інших країн - близька за потужністю система встановлена в лабораторії паралельних обчислень Московського державного університету також за підтримки фірми Intel. Кластер планується використовувати у наукових дослідженнях та учбовому процесі Київського національного університету, інших учбових закладів, наукових та інших установ України.

  © ICC, 2001